Benk Akademi Yaz İngilizce Kursu

Benk Akademi İngilizce Yaz Kursu

Benk Akademi İngilizce Yaz Kursunda siz de bizlerle İngilizce öğrenmenin tadını çıkarın!

İngilizceyi nasıl öğrenebilirsiniz?

İngilizceyi okuduğumuz, dinlediğimiz, izlediğimiz yani yeni öğrendiğimiz şeyleri ya da bildiğimiz şeyleri yazılı ve sözlü bir şekilde İngilizce olarak ifade ederek geliştirilir. Bunu yaparken mümkün oldukça farklı kelime ve gramer yapıları kullanılmalıdır. Bu kısa ve basit formülü uygulamak o kadar da kolay değildir. Benk Akademi’deki kurslarımızda bir resimler, videolar, ses dosyalarını dinleyerek içeriklerle ilgili kendi cümlelerimizi kurarız. Sisteminiz bu bağlamda tamamen konuşma ve yazmaya dönüktür.

İngilizce dersleri ne sıklıkta olmalıdır?

Dil öğretimi ve öğrenimi pratiğinde derslerin sıklığından ziyade yabancı dilde ifadeyi öğrencinin bir alışkanlık haline getirmesi daha önemlidir. Bunun içinde zamana ihtiyaç vardır. Bir başka değişle öğrenilenlerin pratiği için evde efor sarf edilmelidir. Benk Akademi Yaz Kursunda dersler haftanın üç ya da dört günü yapılmaktadır.

Kaç saatlik bir İngilizce kursu benim için yeterli olacaktır?

İngilizce kurslarında eğitim öğretim hayatımızın diğer ders süreleri gibi bireysel olarak ihtiyacımız olan ders sayısı değişkenlik göstermektedir. Yabancı yayın evlerinin bastığı dil kitapları genelde 200 ders saati üzeri bir eğitim için yazılmış ve planlanmıştır. Fakat dil kurslarında ancak kısa süreli programlar gerçekleştirilebildiğinden daha az öğrenci sayısı ve daha farklı etkileşim metotlarıyla bu süre ortalama 100 saatlere düşürülmeye çalışılmaktadır. Benk Akademi’de öğrenciler genel İngilizce kurslarında 120 saat eğitim alır. Buna rağmen grup dinamiklerine göre işlenen içerik verimlilik için kısıtlanabilir.

İngilizceye hangi kaynakla çalışmalıyım?

Bazı eğitimciler bir eğitim programının ancak kaynakları kadar güçlü olduğuna inanırlar. İletişim becerilerini kullanmayı teşvik eden, dili kullanmayı yapılandırarak kolaylaştıran, güncel hayatta karşımıza çıkacak durumlarla ilgili dilin pratiğini sağlayan, en az anlamaya verdiği önem kadar anlatmaya da önem veren kaynakların dil ediniminde daha doğru kaynaklar olduğu görülmektedir. Biz Benk Akademide maliyet hesabı yapmadan öğretmen ve öğrencilerin sınıf içi ve ders öncesi, ders içi ve ders sonrası performanslarını olumlu etkileyecek Pearson yayınlarının en güncel ve kapsamlı kaynaklarını kullanmaktayız.

Benk Akademi İngilizce Yaz Kursunda ne vadediyor?

Benk Akademi aynı anda toplam yaklaşık 25 kişinin eğitim aldığı bir kurstur. 2 büyük bir küçük sınıfı vardır. Bu öğrencilerimizin daha da rahat edeceği hijyenik modern bir ortamda eğitim almalarını sağlar. Yaz İngilizce Kurslarımız sadece 4-5 grup şeklinde organize edilir.

▶ Sınırlı sayıda grup
▶ Performansa dayalı kurs ücreti
▶ Butik dil kursu farkıyla

Kursumuzdan en son haberleri takip etmek için Instagram sayfamızı takip edin.
Kursumuz, kurucumuz ve ana öğretmenimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için hakkımızda sayfasına göz atın.